Učenje kroz natjecanje
Duolingo zapravo funkcionira na način na koji funkcioniraju igrice za mobitele. Postoje nivoi, životi i slatki zvuk pobjede nakon što se položi test. Korištenjem psiholoških trikova tipičnima za igrice, učenje novog jezika prestaje biti zadata koji morate ispuniti već postaje 'ovisnost', prilagođena životu i vremenu modernog čovjeka.
Aplikacije povezuje slike s riječima i ne davi korisnike s deklinacijama i objašnjenjima posebnih pravila. Nećete naići na tipične rečenice poput 'Gdje je knjižnica?'. S obzirom da različiti jezici zahtijevaju različite pristupe učenju, aplikacija često testira koje su metode korisne u kojim situacijama.
- Primjerice, kada odlučujemo treba li prvo učiti glagole ili pridjeve, jednostavno na dvije skupine napravimo A/B test, usporedimo koja je skupina brže došla do viših nivoa i metodu po kojoj je učila bolja skupina apliciramo na sve korisnike, objasnio je van Ahn za IOL.
Krajnji cilj Duolinga je dovesti korisnike do B2 razine poznavanja jezika. Na toj razini možda nećete baš zvučati kao izvorni govornik imati ćete određenih nedostataka u razgovornom jeziku, ali moći ćete se sporazumjeti, čitati knjige i novine ili gledati filmove na stranom jeziku.
Vijest preuzeta - srednja.hr