Novi trendovi u ne-financijskom izvještavanju

Primarni ciljevi projekta su obrazovanje odraslih te razmjena primjera dobre prakse između projektnih partnera vezana uz harmonizaciju i implementaciju europskih direktiva iz područja društveno odgovornog poslovanja (DOP-a) u nacionalne zakonodavne okvire.

Novi trendovi u ne-financijskom izvještavanju

Erasmus+ projekt pod nazivom Harmonizacija i implementacija EU Direktiva u području društveno odgovornog poslovanja – Hi4CSR počeo je u listopadu 2016. i trajat će do travnja 2018. godine. Radi se o transeuropskom projektu u organizaciji osam organizacija: uz koordinatora RRiF-plus d.o.o. (Hrvatska), u projektu sudjeluju i Abis – The Academy of Business in Society (Belgija), Ekvilib Institut (Slovenija), Global Impact Grid (Njemačka), Institut za društveno odgovorno poslovanje (Hrvatska), LUM Sveučilište (Italija), Pontis Foundation (Slovačka) iBridging to the Future (Ujedinjeno Kraljevstvo).

Primarni ciljevi projekta su obrazovanje odraslih te razmjena primjera dobre prakse između projektnih partnera vezana uz harmonizaciju i implementaciju europskih direktiva iz područja društveno odgovornog poslovanja (DOP-a) u nacionalne zakonodavne okvire, kao i razvoj prvog DOP vodiča koji će pokriti teme u rasponu od nefinancijskog izvještavanja, eko-oznaka, zakona o doniranju hrane i zapošljavanja osoba s invaliditetom do poticanja obrade korištenih materijala.

U listopadu Hi4CSR konzorcij se pripremao za četvrtu obrazovnu aktivnost koja će se održati od 13. do 17. studenog u Bratislavi. Također, projektni partneri su istraživali različite teme i objavljivali članke iz područja društvene odgovornosti i održivosti, kao što su novi trendovi u izvještavanju o društvenoj odgovornosti i održivosti, dobrobiti DOP-a za ekonomiju i pojedinačne organizacije, te primjer Tesle kao jedne takve kompanije. Na temu kružnog gospodarstva, partneri su se bavili temama kao što je važnost hijerarhije otpada i life cycle thinking pristup u gospodarenju otpadom te važnost recikliranja hrane. Članci vezani uz Europsku Direktivu o vodama istraživao je implementaciju Direktive u Italiji te izvještaj Europske komisije o kvaliteti vode za kupanje u europskim kupalištima.

Ove i brojne druge članke možete naći na službenom blogu projekta:

Dodatne informacije o projektu možete pronaći na web stranici www.hi4csr.com, pisati konzorciju na [email protected], ili se povezati putem društvenih mreža: Facebooka, Twittera, LinkedIna ili YouTube kanala.