Kontakt podaci

Verlag Dashöfer d.o.o.

Tuškanova 23
10000 Zagreb

Tel: 01/4655-107
Fax: 01/4655-108

E-mail: [email protected]
Web: www.dashofer.hr

O ustanovi

Certificirani online tečaj: GDPR - Službenik za zaštitu osobnih podataka (DPO) 2.0

Mjesto održavanja:

Online

Imenovani ste Službenikom za zaštitu podataka (DPO) u organizaciji, ali nitko vam nije objasnio koji je točno vaš posao u toj ulozi? Navodno je vaša organizacija usklađena s GDPR-om, ali bi htjeli to provjeriti? Koji vas izazovi očekuju i kako ih riješiti?

Cilj
Polaznici će, od strane iskusnih imenovanih Službenika za zaštitu podataka u međunarodnim korporacijama i domaćim tvrtkama, saznati kako ispravno ispuniti tu ulogu, kako postići i održati usklađenost te koje alate za to imaju na raspolaganju. Polaznici će pristupiti i testu znanja kako bi shvatili koja područja trebaju dodatno sami proučiti.

Sadržaj eduakcije

MODUL 1: Uvod u GDPR tematiku, Uloga DPO, aspekti usklađenja, 9.6.2022.

10:00 -11:50

Uvod u GDPR, terminologija, koncept i principi

Osnovni zahtjevi Uredbe - pogled na usklađeno poslovanje

11:50 – 12:10 Pauza

12:10 - 13:40

Uloga DPO-a; U kojoj smo mjeri GDPR usklađeni?

Elementi usklađenja

Obavezna dokumentacija

Program zaštite podataka

13:40 – 14:00 Završna diskusija; pitanja i odgovori

MODUL 2: Koji su točno poslovi DPO-a?, 10.6.2022.

Opis poslova DPO-a 1. dio:

pregled Uredbe: kvalifikacije, uvjeti imenovanja

Opis poslova DPO-a 2. dio:

Praksa: uloga u organizaciji, koordiniranje GDPR poslova

MODUL 3: Revizija usklađenja – posao DPO-a, 13.6.2022.

Revizija - opseg, ciljevi, izvješće i preporuke

Uloga DPO-a u reviziji

Pregled rizika izloženosti

Nadzor usklađenosti od vanjskog tijela – kako to izgleda?

Da li stvarno kontroliramo sva mjesta pohrane OP?

Informacijska sigurnost

MODUL 4: Godišnji ciklus zadataka DPO-a, 14.6.2022.

10:00 -11:40

Izrada plana održavanja GDPR usklađenosti

11:40 – 12:00 Pauza

12:00 - 13:30

Održavanje GDPR dokumentacije - praksa

13:30 – 14:00 Završna diskusija; pitanja i odgovori; Priprema za ispit znanja

MODUL 5: Online ispit za DPO-a, po dogovoru

Predznanje
nije potrebno

Mjesto održavanja
online

Trajanje
16 sati 9.6. – 14.6.2022

Formalno / neformalno obrazovanje
neformalno